Szkolenie organizacji pozarządowych we Wrocławiu

Szkolenie organizacji pozarządowych we Wrocławiu 7

W dniach 24-25 maja odbyło się wyjątkowo ciekawe i zarazem pouczające szkolenie dla organizacji pozarządowych, na którym pojawili się przedstawiciele Stowarzyszenia Wsparcie.

Na początku wzięliśmy udział w Targach NGO „Dzień Społecznej Super Mocy!”, gdzie mieszkańcy mogli uczestniczyć w najróżniejszych aktywnościach. Dzieci brały udział w warsztatach malarskich, konkursach z nagrodami, loteriach fantowych, zajęciach z animatorami oraz rodzinnych zabawach integracyjnych. Ponadto organizatorzy zadbali również o występy artystów cyrkowych i teatralnych, malowanie twarzy czy dmuchany plac zabaw. Uczestnicy mogli wziąć udział w treningu nordic walking, nauce pierwszej pomocy, bezpłatnych badaniach profilaktycznych, czy też rodzinnych zabawach. To wydarzenie miało na celu integrację trzech sektorów – publicznego, prywatnego i pozarządowego – i właśnie z tego powodu w trakcie imprezy zaprezentowało się około 100 organizacji pozarządowych z regionu.

Następnie odbyło się interesujące spotkanie z zespołem do spraw współpracy lokalnej, a już następnego dnia uczestniczyliśmy w dwóch prelekcjach:

  1. Prelekcja Urząd Miasta Wrocław Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, na temat: generator wniosków, współpraca UM z NGO, RDPP, dyskusja.
  2. Prelekcja Dyrektora Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3, prezentacja działań Centrum.