Społeczność

Spotkania odbywają się w piątek o godz. 17.30. W spotkaniach tych uczestniczy terapeuta certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień.

Społeczność naszego Stowarzyszenia stanowią ludzie, poszukujący dróg rozwoju osobistego w trzeźwym życiu – osoby uzależnione, ich rodziny, sympatycy ruchu trzeźwościowego. Pozostawiając za sobą przeszłość, pragną zdobywać umiejętności, pozwalające na realizację nowej wizji siebie i swojego otoczenia.

W każde piątkowe popołudnie spotykają się, by podzielić się swoimi przeżyciami, w których splatają się ze sobą radości i smutki, sukcesy i porażki, osiągnięcia i problemy, budujące i trawiące duszę emocje.       W czasie  spotkań mogą liczyć na zrozumienie i wsparcie, doświadczyć innego spojrzenia na otaczającą rzeczywistość, uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, podjąć nowe decyzje.

” Kiedyś kardynał Wyszyński powiedział, że abstynencja jest niezwykle łatwa, a trzeźwość trudna, rzeczywiście, ruch trzeźwościowy jest samoistną wartością i nie dotyczy wyłącznie osób uzależnionych od alkoholu ” – to cytat z listu Towarzystwa Wiedzy Psychologicznej START, który w pełni odzwierciedla ideę naszej społeczności i stanowi jedną z zasad działalności Stowarzyszenia ” WSPARCIE „.