Obóz Stowarzyszenia Wsparcie w Ośrodku Lotnik w Staszowie 2016r.

Obóz Stowarzyszenia Wsparcie w Ośrodku Lotnik w Staszowie 14

Członkowie Stowarzyszenia Wsparcie postanowili w dniach 11-24 lipca odwiedzić Ośrodek Lotnik w Staszowie (woj. Świętokrzyskie). Na miejscu pojawiło się 24 uczestników i 15 osób brało udział w zajęciach terapeutycznych. W grupie znalazło się również 8 dzieci, które odpoczywały i cieszyły się wolnymi chwilami uczestnicząc w różnych zabawach, czy też licznych spacerach.

Zajęcia były prowadzone przez Specjalistę Psychoterapii Uzależnień – Monikę Wróbel, która jest Certyfikowaną specjalistą PARPA. Zainteresowani uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, treningach, warsztatach jak i w spotkaniu plenerowo-integracyjnym. Taka praca miała na celu prowadzenie wszechstronnych działań zmierzających do podniesienia kompetencji interpersonalnych przedstawicieli Stowarzyszenia Wsparcie. Członkowie uczestniczyli w zajęciach trwających dokładnie 60 godzin zegarowych.

Był to niezwykłe przyjemny i miły obóz, na którym mogliśmy popracować nad sobą, a jednocześnie odpocząć od często trudnej codzienności. Staraliśmy się wykorzystać w pełni każdą wolną chwilę i właśnie z tego powodu udało nam się odwiedzić:

  • Kurozwęki z pięknym pałacem i zamkiem wzniesionym w 2 połowie XIV w.
  • Miejscowość Sandomierz z Bramą Opatowską, podziemną trasą turystyczną, zbrojownią, wąwozem do kościoła Świętego Jakuba i zamkiem.
  • Miejscowość Szydłów, czyli miasteczko otoczone murami z niezwykłymi widokami.
  • Krzyżtopór, czyli ruiny powstałej w 1 połowie XVII wieku rezydencji. Była to niegdyś największa budowla pałacowa w Europie przed powstaniem Wersalu.

W ośrodku odwiedzili nasze Stowarzyszenie policjanci, którzy przeprowadzają rozmowy z dziećmi oraz rodzicami przyjeżdżającymi do miasta. Stróże prawa prowadzą akcję dla turystów i najmłodsi mogli zobaczyć sprzęt (kajdanki, pistolet, samochód), a dorośli porozmawiali na temat środków odurzających i przemocy w rodzinie.  Dzieci po spotkaniu otrzymały kamizelki odblaskowe dla poprawy bezpieczeństwa.

Obóz to kolejna bardzo dobra okazja, dzięki której mogliśmy odetchnąć i naładować baterie przed kolejnymi tygodniami ciężkiej pracy. Cieszy możliwość pojawienia się w tak malowniczych okolicach, w których można z łatwością odpocząć.