Walka z uzależnieniem od środków psychoaktywnych – dopalaczy

Jednym z największych problemów naszej społeczności są aktualnie środki psychoaktywne, czyli dopalacze, które zagrażają nie tylko młodzieży ale również całym rodzinom.

Stowarzyszenie WSPARCIE zamierza walczyć z tym uzależnieniem i wystąpiliśmy z ofertą do Urzędu Miasta w sprawie specjalnego dofinansowania. Otrzymaliśmy mały grand w wysokości 2 500 zł, który pozwoli nam przeciwdziałać.

W ramach programu odbędą się seminaria i szkolenia dla kadr pedagogicznych, kuratorów zawodowych, pracowników Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej, Centrum Interwencji Kryzysowej oraz członków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, oraz funkcjonariuszy policji.

Tak prezentuje się harmonogram wydarzeń:

 • 24-25.10.2015r
  Tematyka: „Wstyd”- warsztaty odpłatne – koszt około 100zł
  Miejsce: Międzybrodzie Bialskie, pensjonat Maria
  Prowadzący: Gustaw Bujanowicz
 • 14-15.11.2015r
  Tematyka: „Dopalacze”- seminarium odpłatne – koszt około 100zł
  Miejsce: Międzybrodzie Bialskie, pensjonat Maria
  Prowadząca: Kasia Woźniak
 • 21-22.11.2015r
  Tematyka: „To co czyni nas nami, czy tak naprawdę nas ogranicza?”- seminarium odpłatne – koszt około 100zł
  Miejsce: Międzybrodzie Bialskie, pensjonat Maria
  Prowadzący: Ryszard Pazdyga
 • 03-06.12.2015r
  Miejsce: Bukowina Tatrzańska
  Wydarzenie zostanie zorganizowane wspólnie ze  Stowarzyszeniem Górnik

W ramach uzyskanych środków zostanie zakupiony również namiot dla prezentacji podczas festynów zewnętrznych oraz zostaną wyprodukowane ulotki na temat dopalaczy i środków psychoaktywnych. Informatory posłużą powiększaniu wiedzy społeczeństwa na temat istotnych problemów, z którymi boryka się nasze społeczeństwo, w tym młodzież w bardzo wczesnym wieku.

Zapisy na seminaria i warsztaty odbędą się u skarbnika, prezesa lub ewentualnie na tablicy ogłoszeń w siedzibie Stowarzyszenia „WSPARCIE”.